Śniadanie na trawie

W czwartek (30 maja) w naszej szkole zorganizowany został dzień promocji zdrowia i wolontariatu pod hasłem „Śniadanie na trawie”. Naszym celem było pozyskanie funduszy dla Gabrysi, która czeka na operację serca. Postanowiliśmy również wesprzeć Ogólnopolską Kampanię Jarosławskich Kilometrów Dobra. Najważniejszym jednak zadaniem tego wyjątkowego działania była promocja zdrowia i nawyków systematycznego spożywania w szkole drugiego i zdrowego śniadania. Uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowali pyszne śniadaniowe przekąski: soki, koktajle, szaszłyki owocowe, zielone kanapki, tosty, a dla smakoszy- słodkie gofry były dopełnieniem uczty. Warto dodać, że w tym dniu odbyły się również wyjątkowe warsztaty. Nasi goście z ZSSCHiO uczyli swoich młodszych kolegów i koleżanki, jak należy zachować się przy stole. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie, gdyż Savoir vivre – to zasady, które obowiązują zawsze, wszędzie i każdego. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do organizacji tej cyklicznej już imprezy w naszej szkole, a szczególnie uczniom i nauczycielom ZSSCHiO za współpracę i zaangażowanie. Śmiało możemy powiedzieć, że wszyscy jesteśmy wolontariuszami, gdyż każdy dał od siebie coś, co jest potrzebne w niesieniu pomocy- ODROBINĘ SWOJEJ PRACY I SERCA. Przy okazji utrwaliliśmy nawyki zdrowego i systematycznego odżywiania się. 1628,61 zł to kwota pozyskana dla Gabrysi, a 540 zł na Jarosławskie Kilometry Dobra.

Magdalena Makowska

• ¬
  • Q
  • v
  • K
  • 
  • ¸
  • `
  • ®
  • Q
  • i
  • Ï

Wspomnienia z wycieczki

30. maja 2019 r. uczniowie klas Vc, Vd, i VIc pod opieką swoich wychowawców wyruszyli na wycieczkę.
Pierwszy etap to Kraków, który przywitał nas deszczem i tzw. „złośliwością rzeczy martwych”, dzięki której pierwszy punkt napiętego programu nie został zrealizowany. Zobaczyliśmy Rynek, muzeum i udaliśmy się na najsłynniejszy kopiec w Krakowie – Kopiec Kościuszki. Tam czekał na nas Pan Szymon, z którym zwiedzaliśmy jedną z najsłynniejszych stacji radiowych -RMF. Mieliśmy okazję zobaczyć na żywo „Fakty” o 14:00, zaplanowane dosłownie – co do sekundy.  Potem Tyniec – zwiedzanie klasztoru i warsztaty „Historia książki”, w czasie których przenieśliśmy się w przeszłość, ucząc się pisać gęsim piórem i na drewnianych tabliczkach. Kolejne punkty na naszej trasie to: Zabrze – stadion Górnika Zabrze, Kopalnia Węgla Kamiennego „Luiza”, zajęcia pt. Dzień z Życia Wojskowego, Ogrodzieniec i zwiedzanie zamku razem z Duchami (to nie żart!), Kopalnia Soli w Wieliczce i zamek w Wiśniczu. Trochę niewyspani, zmęczeni z mnóstwem nowych wiadomości i pamiątek  w sobotę wróciliśmy do Jarosławia.

Anna Nuckowska