Zimowisko 2020

W  pierwszym tygodniu ferii  od 13 – 17 stycznia 2020 roku  50 uczniów z klas I – III nieodpłatnie uczestniczyło  w zajęciach zorganizowanych w ramach półkolonii zimowej w naszej szkole.  Opiekę nad uczniami w ramach wolontariatu podczas dyżurów sprawowało 22 nauczycieli. Środki pieniężne na obiady dla dzieci  i organizację wypoczynku zimowego przekazał szkole Urząd Miasta. W programie zimowiska uwzględnione zostały  zajęcia i zabawy integracyjne  oraz edukacyjne. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach komputerowych, świetlicowych, prowadzonych metodyką zuchową, w spotkaniu  z pracownikiem Nadleśnictwa Koniaczów i w ciekawej lekcji muzealnej.  Aktywnie spędzili czas w  sali zabaw „Świat Urwisa”, byli w kinie na bajce pt. „Urwis”, dowiedzieli się „Co piszczy w kuchni” uczestnicząc w warsztatach w Podziemnym Przejściu Turystycznym. Odwiedzili Opactwo Sióstr Benedyktynek, gdzie poznali tajemnicę „Czarnej Kaplicy”, zabytkowych organów i zwiedzili „Salę Papieską”. W Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeli bajkę pt.”Paddington” oraz  uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Byli  na koncercie pt.”Zaczarowane melodie”  w Jarosławskim Ośrodku Kultury  i Sztuki.

Dzieci spędziły wolny czas w atrakcyjny i bezpieczny sposób.

Kierownik zimowiska: Alicja Korecka