MUZYKA JEST WSZĘDZIE

01.10. na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Każdy człowiek ma jakąś ulubioną melodię, którą śpiewa, słucha lub gra.  Uczniowie klasy II c postanowili w ramach realizowanego  projektu znaleźć muzykę. Wychodząc na „muzyczny spacer” słuchali i zapamiętywali dźwięki otoczenia, uświadomili sobie, że tak naprawdę muzyka towarzyszy nam każdego dnia. Uczniowie rozwiązywali zagadki muzyczne, mieli okazję wysłuchać muzyki wszystkich kontynentów i okazało się, że dużą popularnością oprócz muzyki polskiej cieszyła się także muzyka indiańska. Stworzyli własne instrumenty muzyczne, które wykorzystywali podczas śpiewania piosenek, zamieniali się w dyrygentów, kierując zespołem muzyków. Mieli także okazję wczuć się w tancerzy wykonując wg własnej inwencji twórczej fragment tańca z baletu „Dziadek do orzechów”.  Celem realizowanego projektu było  uwrażliwienie na wartości estetyczne muzyki, rozwijanie twórczego myślenia, wyobraźni oraz kreatywności.

Alina Ryzner