DZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ – POZNAJEMY LEGENDY POLSKIE

29 września Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Właśnie w tym dniu wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły rozpoczął się cykl zajęć w ramach projektu. Nauczyciele głośno czytają dzieciom. Poprzez czytanie zarażają małego człowieka miłością do literatury i książkowych historii.  Na pierwszych zajęciach maluchy miały okazję posłuchać legendy ,,O Lechu Czechu i Rusie” oraz porozmawiać na temat powstania państwa polskiego i początkach jego dziejów.  Dzieci poznały symbole narodowe i wysłuchały wiersza W. Bełzy pt: ,,Katechizm polskiego dziecka”. Ponadto maluchy z pomocą nauczycieli wykonały stroje i elementy uzbrojenia z czasów Lechitów i w takich przebraniach pięknie zatańczyły. Dzięki czytaniu wartościowych książek przedszkolaki otrzymają właściwe wzorce do naśladowania, zostanie im wpojona miłość do Ojczyzny, a ich młode serca ukształtowane tak, aby były dobre i wrażliwe.

Nauczyciele 0a

Wycieczka

25 września klasa III c udała się na pieszą wycieczkę poza miasto. Podczas niej uczniowie uczestniczyli  w zajęciach  na pobliskim polu, gdzie  poszerzali swoją wiedzę przyrodniczą. Największą atrakcją okazały się jednak zabawy ruchowe na świeżym powietrzu  w ogrodzie Państwa Tomasów. Wszyscy posmakowali też wspaniale  przygotowanych pieczonych ziemniaków. Serdecznie dziękujemy rodzicom Patrycji za mile spędzony czas i pokazanie nam, jak można umiejętnie korzystać z zasobów przyrody.