DZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ – SPOTKANIE ZE SMOKIEM WAWELSKIM

W klasie 0 ,,a” odbyły się drugie zajęcia z cyklu „Nauczyciele czytają dzieciom”.

Tym razem maluchy słuchając legendy, oczyma wyobraźni, przeniosły się do grodu założonego przez dzielnego króla Kraka. Poznały strasznego smoka, który terroryzował miasto, a jego mieszkańcy nie byli w stanie się od niego uwolnić.

Zwykle dzieci słuchając niezwykłych historii, utożsamiają się z jej bohaterami, razem z nimi walczą i pokonują przeciwników. Dlatego właśnie takie legendy zapadają głęboko w ich dziecięcą pamięć i po wielu latach potrafią odtworzyć każdy szczegół.

Mamy zatem nadzieję, że po tej lekturze maluchy zapamiętają, jakie miasto było drugą stolicą Polski, dlaczego smok wawelski jest wizytówką Krakowa i kto był założycielem miasta.

Uwieńczeniem spotkania było malowanie smoka, wokół którego dzieci tańczyły krakowiaka – tradycyjny taniec narodowy.

To były niezwykłe zajęcia.

Nauczyciele  0a