Uczniowie klas pierwszych z wizytą w bibliotece

Nie była to pierwsza wizyta pierwszaków w bibliotece, ale ta była wyjątkowa bo połączona z przyjęciem uczniów do grona czytelników.
Oprócz kodowanych kart czytelniczych każde dziecko otrzymało wyprawkę w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” ufundowaną przez Instytut Książki.
Rozmawialiśmy jak szanować książki, w jaki sposób zachowywać się w bibliotece i o preferencjach czytelniczych najmłodszych.
Mam nadzieję, że nowi czytelnicy będą częstymi gośćmi w bibliotece.

Joanna Kołakowska

PROJEKT „WYBIERAM ZDROWIE I ZDROWE ODŻYWIANIE”

Uczniowie klasy II c w ramach realizowanego projektu „Wybieram zdrowie i zdrowe odżywianie” zapoznali się z budową piramidy żywienia, a następnie każde dziecko wykonało własną piramidę umieszczając  odpowiednie produkty na właściwych piętrach.  Dzieci przygotowały także ciekawe przepisy na ulubioną sałatkę lub surówkę z warzyw i owoców. Szkoda, że ze względu na reżim sanitarny nie mogły tych wspaniałych smakołyków tym razem przyrządzić w klasie. W ramach dodatkowej pracy wykonały bardzo ciekawe plakaty wyszukując w różnych źródłach wiedzy informacje dotyczące wartości odżywczych i witamin, które dostarczają nam  owoce i warzywa, zachęcały do  ich spożywania  układając rymowanki, wierszyki, reklamy. Dzięki Marchwianowi i filmom edukacyjnym miały okazję przekonać się, w jaki sposób przygotowujemy jedzenie i zobaczyć, że wspólne gotowanie to fajna zabawa.

Celem projektu było promowanie zdrowego żywienia i prawidłowych nawyków żywieniowych  oraz zwiększanie świadomości na temat roli warzyw i owoców w diecie każdego człowieka. Cieszę się, że naszym pociechom w tak trudnych działaniach chętnie towarzyszyli  Rodzice, którzy naprowadzali, wspierali i pomagali. Myślę, że razem z dzieckiem cieszyli się z uzyskanego  efektu. Jest to wspaniały sposób na wspólnie spędzony razem czas, a efekty  pracy twórczej można podziwiać na zdjęciach.

Alina Ryzner