…Witaj maj, trzeci maj

U Polaków błogi raj…

Był ciepły majowy wtorek trzeciego maja 1791 roku gdy pochód patriotów zmierzał u. Świętojańską z Zamku Królewskiego do Katedry, by podziękować bogu za możliwość uchwalenia Konstytucji.
Dokument ten był równocześnie próbą ratowania Rzeczpospolitej, jak i narodzinami nowoczesnego polskiego społeczeństwa. Konstytucja była drugim w świecie i pierwszym w Europie tak nowoczesnym dokumentem. Dawała przede wszystkim nadzieję.
Dziś po 230 latach wspominamy ten ważny dla Polski dzień w naszej szkole.
W zdalnej rzeczywistości zrobiliśmy wszystko dla uczczenia tej ważnej rocznicy. We wszystkich klasach odbyły się lekcje poświęcone Konstytucji, uczniowie klas starszych wykonali prezentacje multimedialne rozwijające temat, młodsi – piękne pocztówki z życzeniami dla Polski z okazji jej wielkiego święta.

Agata Inglot

Konstytucja 3 maja