Ciekawe spotkanie

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia. Skoro nie będzie pszczół, nie będzie też zapylania. Zabraknie więc roślin, potem zwierząt, wreszcie przyjdzie kolej na człowieka…“ —  Karol Darwin

W dniu 22 września 2021 uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego gościli pszczelarza pana Wiktora Koguta. Opowiedział on o swojej pracy, życiu oraz zwyczajach pszczół. Przekazał dzieciom wiele informacji oraz ciekawostek związanych ze swoją pasją. Uczestnicy spotkania bacznie obserwowali pszczoły w poszukiwaniu tej najważniejszej w ulu – królowej. Mogli dotknąć i pooglądać akcesoria potrzebne pszczelarzowi oraz wytwory pracy pszczół. Na zakończenie przymierzali strój pszczelarza oraz degustowali pyszny i zdrowy miód. Ciekawe świata dzieci zadawały wiele pytań oraz przypomniały sobie o ważnej roli tych owadów w życiu ludzi.

Małgorzata Paszkiewicz