NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA W POLSCE

Podróż była zawsze niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu człowieka, rodziny. To możliwość odkrywania nowych miejsc, poszerzania swojej wiedzy i poznawania otaczającego świata. Wyjazdy wpajane dzieciom zawsze mają korzystny wpływ na ich dalszy rozwój. Ważne jest to, co pozostanie dziecku z takiej podróży po powrocie do domu.

Nasz piękny kraj stwarza nieograniczone możliwości do rodzinnego wypoczynku i zwiedzania. Uczniowie klasy III c postanowili w ramach realizowanego projektu badawczego wybrać ciekawe turystycznie miejsca z różnych regionów Polski, aby zachęcić w przyszłości innych do podróżowania. Postawiono hipotezy, zastanawiano się, które regiony będą najbardziej popularne w oczach dzieci i co nas skłania do wyboru właśnie tego miejsca. Podczas prezentacji przygotowanych prac nastąpiła weryfikacja hipotez. Okazało się, że reklamujemy miejsca, w których już byliśmy, lub te, o których od innych słyszeliśmy, że są niezwykłe. Najbardziej popularne w naszej opinii okazały się tereny górskie, oznacza to, że lubimy aktywnie spędzać czas, dbając przy okazji o swoją kondycję. Powstały ciekawe prace z opisem miejsc, które mamy nadzieję, że chociaż częściowo ukażą piękno naszej Ojczyzny.

Wychowawczyni  klasy III c