„Tysiąc dróg” – pierwsza książka uczniów klasy 6b

Uczniowie klasy 6b zakończyli roczną pracę nad innowacją pt.  „TYSIĄC DRÓG”, której celem było stworzenie ciekawej książki, atrakcyjnej dla typowego nastolatka.
Pomysł zrodził się podczas rozmowy z uczniami, którzy stwierdzili, że lektury obowiązkowe są nudne i nieaktualne. Szóstoklasiści postanowili więc coś z tym zrobić i rozpocząć pracę nad własną lekturą, która spełniłaby ich oczekiwania.
Uroczyste podsumowanie projektu miało miejsce 19.05.2022 roku w sali widowiskowej „KOTŁOWNIA.
W spotkaniu wzięli udział: Pani Dyrektor, zaproszeni rodzice, nauczyciele i uczniowie. Goście z wielkim zainteresowaniem słuchali przygód Stanka, Malwy i reszty przyjaciół.  Po zakończeniu prezentacji wybranych fragmentów każdy miał okazję zadać pytanie autorom książki.
Ogromne podziękowania należą się  uczniom klasy 4a, którzy wykonali wspaniałe ilustracje do poszczególnych rozdziałów.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przeczytania całej książki
http://www.sp11jaroslaw.pl/uczniowie/gazetka-szkolna/  – „Tysiąc dróg”

Druga część niezwykłych przygód nastolatków zaplanowana jest na przyszły rok szkolny.

Gratulujemy szóstoklasistom wytrwałej pracy

Międzyszkolne Konkursy

Z okazji roku Marii Konopnickiej nasza szkoła wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Jarosławiu oraz Biblioteką Pedagogiczną Filia w Jarosławiu zorganizowały dwa międzyszkolne konkursy dla najmłodszych uczniów z jarosławskich szkół. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Jarosławia zaś Patronat Medialny Gazeta Jarosławska.

W finale konkursu recytatorsko – czytelniczym ,,O czym ptaszek śpiewa?” wzięło udział 17 uczestników.

Komisja w składzie:

Dorota Grzęda – Biblioteka Pedagogiczna,
Renata Żołyniak – MBP
Iwona Kudyba – SP 11

nagrodziła następujących uczestników:

I miejsce: Liliana Kubrak SP 9
II miejsce Karolina Machała SP 4
III miejsce: Jakub Olejnik  SP 11

Wyróżnienia otrzymali:

1. Jeremi Kuśnierz SP 4
  2. Lena Rząsa SP 11
  3. Patrycja Najman SP 9
  4. Roksana Kopek SP 11
  5. Seweryn Cach SP 11
  6. Michał Oziębło SP 9
  7. Karolina Stęchły SP 9
  8. Karolina Skop SP 11
  9. Gabriela Wielgos SP 9

W konkursie brali również udział uczniowie ze szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu.

Na konkurs plastyczny  ,,Wiersze Marii Konopnickiej oczami dzieci” wpłynęło 13 prac.

Komisja w składzie:
Małgorzata Tuleja – Biblioteka Pedagogiczna
Renata Żołyniak – MBP
Iwona Kudyba – SP 11

nagrodziła następujących uczestników:

I miejsce: Bartosz Lepionka SP 4
II miejsce: Oliwia Sawa SP 4
II miejsce: Zofia Janusz SP 6
III miejsce: Pola Rokoszyńska SP 11
III miejsce: Alicja Barnaś SP 4

Wyróżnienia otrzymali:

1. Franciszek Pitach SP 11
  2. Klaudia Tomas SP 11
  3. Olaf Pakuła SP 4
  4. Adam Pitach SP 11
  5. Zofia Mucha SP 11

Iwona Kudyba

TRÓJBÓJ LA

W dniu 17 maja 2022r. na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody w trójboju LA (bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową). W kategorii dziewcząt do zawodów przystąpiło sześć drużyn. Reprezentacja naszej szkoły z klasy 4b i 4c zajęła trzecie miejsce!

Gratulujemy!

Skład drużyny: Pawlik Maja, Tomas Patrycja, Jop Patrycja, Macko Nikola, Dryś Agnieszka.

Małgorzata Ciurko

Zawody lekkoatletyczne w ramach Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej

W dniu 12 maja na Stadionie Miejskim im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu po dwuletniej przerwie związanej z pandemią, odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne w ramach Drużynowej Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział dziewczęta i chłopcy naszej szkoły z klas VII i VIII. W kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła III miejsce a w kategorii chłopców IV miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Naszą Szkołę reprezentowały:

Warchoł Andrzej

Szczepan Łąka

Srebrne Trzewiczki

18 maja br. szkolna grupa teatralna ,,Muza z Jedenastki” zdobyła Srebrne Trzewiczki Szczęścia na XXX Przeglądzie Form Teatralnych ,,Jarosławski Kacperek”. Uczniowie z klas: 2b -Weronika Wróbel, Klaudia Tomas, Inga Szymuś, Eryk Podgórski, 2c – Roksana Kopek, 3a – Marcel Hejsak, Bartłomiej Dziedzic,  Oliwier Mac, Szymon Antosiewicz wystąpili w kryminalnej wersji wiersza Marii Konopnickiej ,,Muchy samochwały”.

Iwona Kudyba