Trzy dni z kulturą i historią- Kraków, Tyniec, Wieliczka, Bochnia

W dniach 8-10 czerwca 30 uczniów z klas 5 i 6 odbyło wyjątkową podróż. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” mogli oni zobaczyć piękno polskiej kultury i poznać historię swojej ojczyzny.

Trzy dni były wypełniane intensywnym zwiedzaniem. W pierwszym dniu uczestnicy wycieczki zobaczyli Teatr Juliusza Słowackiego, Bramę Floriańską, Barbakan, Plac Matejki, Collegium Maius, Rynek Główny z Wieżą Ratuszową i Sukiennicami, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem  Wita Stwosza. Po wysłuchaniu hejnału, plantami przeszli na Wawel. Tu zwiedzili „Prywatne Apartamenty Królewskie” i wystawę „Wawel Zaginiony”.  Na koniec   odwiedzili smoka wawelskiego.

Kopiec Kościuszki, Tyniec i Kopalnia Soli w Wieliczce wypełniły dzień drugi. Na zakończenie wycieczki- trzeci dzień- uczniowie poznali zamek w Niepołomicach , a następnie spędzili 4 godziny w Bochni (kopalnia soli), realizując pakiet edukacyjny  „DAR KSIĘŻNEJ KINGI”. Wrażenia, nie tylko edukacyjne, pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.