Dzień Sybiraka

17 września w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię. Tegoroczne obchody w Jarosławiu miały miejsce 20 września i zostały rozpoczęte od mszy świętej w kolegiacie. Po wysłuchaniu homilii wszyscy przeszli na Plac Piotra Skargi, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Bohaterów II Wojny Światowej, odsłuchano hymn narodowy i hymn Sybiraka. Podporucznik Maciej Kołodziej odczytał apel pamięci, a żołnierze oddali salwę honorową. Uroczystość uświetniła obecność kombatantów i rodzin Sybiraków, parlamentarzystów, władz samorządowych, służb mundurowych oraz licznych pocztów sztandarowych, wśród których nie zabrakło uczniów z naszej szkoły.

Iwona Piotrowska

ŚWIATOWY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka  to wyjątkowa okazja, która zdarza się tylko raz w roku. To bardzo ważny moment dla wszystkich przedszkolaków. W tym dniu wszystkie dzieci z grupy 0b wchodzące do sali zostały uroczyście przywitane przez wychowawczynię i każdy z nich otrzymał specjalną odznakę. W ramach zajęć dzieci udały się do MBP na  projekcję bajki „Masza i Niedźwiedź”. Po powrocie  uczestniczyły w zabawach tanecznych i pląsach. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków.