DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, bawią nas, rozweselają, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Obchodząc „Dzień Postaci z Bajek” przedszkolaki postanowiły przebrać się w piękne bajkowe stroje. Dzieci wysłuchały fragmentów  znanych baśni i bajek, przypominały ich tytuły, opowiadały o nich i rozwiązywały zagadki. Był to dzień pełen wrażeń, który uświadomił wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka.

Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

W dniu 08.11.2022r. klasy 3a i 3c pod opieką swoich Pań udały się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Pod opieką przewodnika oglądaliśmy stanowiska z choinkami z różnych części świata i epok, podziwialiśmy setki unikatowych i niepowtarzalnych ozdób. Obejrzeliśmy cały proces wyrobu ozdób choinkowych oraz pracownię z ich ręcznym malowaniem. Wielkim przeżyciem była możliwość samodzielnego ozdabiania bombek. Na koniec naszego pobytu udaliśmy się do firmowego sklepu, gdzie każdy z nas zaopatrzył się w przepiękne ozdoby, które zawisną na naszych choinkach. Pięknym ukoronowaniem wycieczki były bombki z imieniem.

Agnieszka Nowak, Barbara Grzebyk