Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji o godz. 11.11 cała społeczność szkolna uczniowie, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły uroczyście odśpiewali hymn Polski. Następnie odbyła się uroczysta akademia, nasi wspaniali uczniowie zaprezentowali program słowno – muzyczny, podczas którego widownia z wielkim zaangażowaniem również śpiewała pieśni patriotyczne.

Anna Kluczyńska – Skop

Święto Odzyskania Niepodległości w klasach I-III

3 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie recytacji wierszy patriotycznych, ponieważ chcieli w ten sposób uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. Komisja przesłuchała 31 uczestników i wyłoniła laureatów na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, nagrodzeni uczniowie odebrali dyplomy i gratulacje z rąk p. dyrektor Ewy Leniar.

Wzruszającym akcentem dzisiejszego apelu było wsłuchanie się w słowa i melodię piosenki pt. „Co to jest niepodległość?”, którą przygotowały i zaśpiewały dzieci z II grupy świetlicy szkolnej.

Halina Ziobrowska – Lotycz