Świąteczny czas

Uczniowie klasy 6c i 7b mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach, które odbyły się 7 grudnia 2022 roku w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Uczestnicy wyjazdu poznali wigilijne zwyczaje panujące u Lasowiaków i Rzeszowiaków, zwiedzali świątecznie ozdobioną chałupę z Markowej, a także wykonywali ozdoby choinkowe ze słomy z bibuły. Ostatnim punktem wycieczki była wigilia klasowa. Organizatorzy zadbali o biały opłatek i świąteczne przysmaki. Uczniowie mogli się rozkoszować białym barszczem z ziemniakami, pierogami ruskimi i tradycyjnym kompotem z suszu. Przy wigilijnym stole nie zabrakło również wspólnego kolędowania.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

SPOTKANIE ZE ŚWIETYM MIKOŁAJEM

Wizyta Św. Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki z grup 0a i 0b przygotowały się do tego dnia bardzo starannie ucząc się piosenek i wierszy. 6 XII udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby tam oczekiwać na wspaniałego Gościa. Poznały jego historię, zaprezentowały przygotowany program, były również wspólne tańce z Mikołajem. Nie zabrakło też prezentów. Spotkanie z Mikołajem upłynęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło wszystkim wiele radości. Miłym akcentem spotkania było wspólne zdjęcie z naszym Gościem.

Alina Ryzner
Beata Strączek