Zmiany klimatyczne –  dziennikarskie dochodzenie

Uczniowie klasy 5b postanowili zgłębić temat związany ze zmianami klimatycznymi. Jest to problem, o których mówi się ostatnio bardzo dużo. Czy jednak wszystko jest wystarczająco jasne?

Pierwszym etapem pracy  było przygotowanie materiałów na temat niepokojących zmian, które zachodzą na świecie.  Prezentacje multimedialne zostały przedstawione i omówione na godzinie wychowawczej. Kolejny etap polegał na przygotowaniu pytań do pań, które na ten temat wiedzą naprawdę dużo.

10 czerwca 2021 początkujący dziennikarze przeprowadzili godzinny wywiad z Panią Anną Barszczewską, nauczycielką biologii. Wywiad dostarczył uczniom sporo emocji, ale też fachowej wiedzy.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest efekt cieplarniany, dziura ozonowa, smog. Poznali przyczyny ocieplenia klimatu, a także otrzymali cenne wskazówki, co powinni robić, by zmniejszyć  niepokojące zmiany. Pani Barszczewska podzieliła się z uczniami ciekawą informacją na temat działań uczniowskich  (kilka lat temu gimnazjaliści ocalili drzewa przed wycięciem).

Cały wywiad będzie można przeczytać w gazetce szkolnej już wkrótce.

W najbliższym tygodniu uczniowie przeprowadzą kolejny wywiad – tym razem z Panią Lidią Matułą.