21 marca – załóż kolorowe skarpetki! Światowy Dzień Zespołu Downa.

21 marca jest kolorowy nie tyko z powodu pierwszego dnia wiosny. To właśnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Dzień ten obchodzony jest również w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej pokazującej, że osoby z Zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne – oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji.  Jako społeczność szkolna SP11 z Oddziałami Integracyjnymi będziemy obchodzić ten dzień w piątek 20 marca. Zachęcam więc wszystkich aby w tym wyjątkowym dniu (20.03.)  włączyli się do akcji poprzez założenie dwóch różnych kolorowych skarpetek ,,nie do pary” (w paski, w kropki, pstrokate) jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Do włączenia się w obchody zapraszam zarówno uczniów, rodziców jak i nauczycieli.

Marzena Strumska