21 marca po raz 14 obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa, nad którym od 2012r. patronat sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. W tym roku ten dzień obchodzony jest również w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej pokazującej, że osoby z Zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne – oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji. Aby przyłączyć się do obchodów tego dnia, jak również w ramach integracji z dziećmi z Zespołem Downa, które uczęszczają do naszej szkoły, w tym dniu uczniowie oraz ich nauczyciele założyli niepasujące do siebie kolorowe skarpetki.  Chcąc podziękować swoim kolegom i koleżankom, którzy włączyli się do akcji zakładając skarpety nie do pary nasi najmłodsi milusińscy Zosia i Szymon obdarowali wszystkie dzieci z klas 0-3 cukierkami. Wszyscy okazali im dużą sympatię i życzliwość. Było przy tym wiele radości.:)

 

                                                                            Za wspólne świętowanie dziękujemy

                                                                            wszystkim serdecznie

                                                                            Aneta Stec, Marzena Babiś