Dzień Krajobrazu

W odpowiedzi na inicjatywę Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w 2017 r. Rada Europy ogłosiła dzień 20 października Międzynarodowym Dniem Krajobrazu. Tegoroczne działania były prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!”

Nasza szkoła po raz drugi przystąpiła do obchodów tego święta. Najmłodsi uczniowie z klas 0 – III przyszli do szkoły w kolorach jesiennego drzewa, niektórzy z nich przygotowali coś specjalnego i wzięli udział w konkursie na najciekawszy strój drzewa, a klasy trzecie włączyły się do obchodów poprzez aktywne uczestnictwo w konkursie literackim: ,,Nie ma nic piękniejszego niż jesienne drzewo – Opis kasztanowca w jesieni”. Wydarzenie, jak w roku ubiegłym, zostało zgłoszone do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Iwona Kudyba