Dzień krajobrazu

Dzień 20 października jest ogłoszony Międzynarodowym Dniem Krajobrazu. W tym roku Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska szczególną uwagę zwróciła na wartość wody w krajobrazie. W ubiegłym roku odbyło się w Polsce ok. 130 spotkań, spacerów i innych wydarzeń, w których tematem przewodnim był krajobraz. W tym roku także nasza szkoła przystąpiła do akcji jako instytucja promująca zdrowie. Najmłodsi uczniowie z klas pierwszych i drugich, w tygodniu poprzedzającym wydarzenie, odbyli spacer krajobrazowy, w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeli film przyrodniczy 3D ,,Głębia oceanu”, uczestniczyli w ogłoszonym z tej okazji szkolnym konkursie plastyczno-fotograficznym oraz wzięli udział w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnycho znaczeniu wody w życiu człowieka, zwierząt i roślin, prowadzonych przez leśnika. W quizie będącym podsumowaniem zajęć, nagrody zdobyli: Lena Rząsa kl. Ia – miejsce I, Alan Kosałka kl. IIa – miejsce II oraz Martna Basisty kl. IIc – miejsce III. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Jarosław.
W szkolnym konkursie plastyczno-fotograficznym ,,Woda w krajobrazie” zostały wyróżnione prace: Zuzanny Bundyra kl. Ib, Fabiana Hadro kl. Ia, Alana Kosałka kl. IIa, Poli Raczyńskej kl. Ic, Zofii Wałczyńskiej kl.Ib oraz Bartosza Żołnierz kl. IIc.
Wydarzenie zostało umieszczone przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska na mapie dedykowanej Spacerom Krajobrazowym w Geoserwisie GDOŚ.
Za podjętą współpracę, pracownikom Miejskiej Biblioteki Publicznej i Nadleśnictwa Jarosław, dziękują uczniowie i nauczyciele biorący udział w akcji.

Iwona Kudyba