DZIEŃ Z CIEKAWĄ KSIĄŻKĄ – POZNAJEMY LEGENDY POLSKIE

29 września Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Właśnie w tym dniu wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły rozpoczął się cykl zajęć w ramach projektu. Nauczyciele głośno czytają dzieciom. Poprzez czytanie zarażają małego człowieka miłością do literatury i książkowych historii.  Na pierwszych zajęciach maluchy miały okazję posłuchać legendy ,,O Lechu Czechu i Rusie” oraz porozmawiać na temat powstania państwa polskiego i początkach jego dziejów.  Dzieci poznały symbole narodowe i wysłuchały wiersza W. Bełzy pt: ,,Katechizm polskiego dziecka”. Ponadto maluchy z pomocą nauczycieli wykonały stroje i elementy uzbrojenia z czasów Lechitów i w takich przebraniach pięknie zatańczyły. Dzięki czytaniu wartościowych książek przedszkolaki otrzymają właściwe wzorce do naśladowania, zostanie im wpojona miłość do Ojczyzny, a ich młode serca ukształtowane tak, aby były dobre i wrażliwe.

Nauczyciele 0a