Koronawirus w Polsce odmienił nasze codzienne życie. Musimy zostać w domu, a w związku z tym znaleźć sposób na miłe spędzenie czasu, często powiązanie nauki z zabawą.

Nauczycielka biblioteki Pani Joanna Kołakowska zaproponowała uczniom klas 0 – 3  wysłuchanie fragmentu lektury Julii Duszyńskiej „Cudaczek – Wyśmiewaczek” w swoim wykonaniu. Uczniowie klasy I c podjęli się tego zadania. Postanowili wysłuchać fragmentów lektury, odpowiedzieć pisemnie na jedno z trzech pytań zadanych przez wychowawczynię klasy i zaprojektować według własnego pomysłu Cudaczka. Radosne minki na twarzach dzieci zdradzają, że fajnie się przy tym bawiły. Mam nadzieję, że takie same uśmiechy pojawiały się też podczas wykonywania pracy pisemnej.

Alina Ryzner