KONFERENCJA METODYCZNO-SZKOLENIOWA DLA NAUCZYCIELI I TRENERÓW PIŁKI NOŻNEJ W JAROSŁAWIU

 09.09.2019 (poniedziałek)w godzinach od 10:00 do 15:45
Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, ul. Kraszewskiego 39

Konferencja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Jarosławia 2019. Organizatorami są: Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej” i Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu, przy której działa Stowarzyszenie. Projekt napisany na organizację XXI Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar  Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i Przechodni Puchar „Śladami Bogdana Zająca” zajął I miejsce z 1239 głosami mieszkańców. W ramach tego projektu cztery najlepsze drużyny wyłonione 8 lutego 2019 r. podczas finału wspomnianego turnieju uczestniczyły w meczu ekstraklasy Korona Kielce – Lech Poznań (była to główna nagroda). Konferencja jest ostatnim etapem realizowanego projektu i skierowana jest do nauczycieli i trenerów piłki nożnej w szczególności pracujących z dziećmi i młodzieżą w Jarosławiu, ale również koordynatorów klubów sportowych, animatorów Orlików, pedagogów, przedstawicieli środowiska sportu zainteresowanych wspieraniem rozwoju sportowego swoich podopiecznych.

 Piłka nożna to  przestrzeń, w której zbiegają się dokonania różnych dziedzin naukowych, takich jak medycyna, psychologia, fizjologia, biomechanika, neurobiologia, dietetyka, dlatego dobry trener musi być wszechstronnym fachowcem od techniki i taktyki, ale przede wszystkim dobrym pedagogiem i wychowawcą.

 Celem Konferencji jest  zainspirowanie, pobudzenie świadomości i poszerzenie horyzontów uczestników  w oparciu o polskie i zagraniczne doświadczenia (teoria i zajęcia praktyczne) przedstawione przez wybitnych trenerów.

 Prelegenci

Paweł Frelik: trener przygotowania mentalnego
Jako trener przygotowania mentalnego i członek sztabu szkoleniowego współpracował/-cuje z zespołami w piłce nożnej na poziomie Reprezentacji, Ekstraklasy, I i II ligi oraz Superligi w piłce ręcznej.Współpracował i współpracuje z piłkarzami grającymi w zachodnich ligach: Premier League, Championship, Ligue 1, Bundesliga, 2 Bundesliga, Eredivisie, Laliga, Serie A, Serie B.

Remigiusz Rzepka- trener przygotowania motorycznego
Trener i koordynator przygotowania motorycznego Reprezentacji Narodowych w piłce nożnej (2011-2012, 2013-2018), siatkówce, piłce ręcznej, w klubach piłki nożnej (Ekstraklasa: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin), tenisie, siatkówce, koszykówce.

Bogdan Zając- trener piłki nożnej UEFA PRO
Jarosławianin, Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia, sportowiec 100-lecia JKS Jarosław z bogatą karierę piłkarską (reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź oraz zagranicznych FC Karnten, NeaSalamis Famagusta, ShenzenKingway/Xiangxue). Od 2010 r. współpracował z trenerem Adamem Nawałką, a od grudnia 2013 r. był II trenerem Reprezentacji Polski, z którą wywalczył awans do Mistrzostw Europy 2016 (awans do ćwierćfinału) i Mistrzostw Świata 2018 r. Po MŚ wraz z Adamem Nawałka związał się z Lechem Poznań.
Obecnie, często bierze udział w szkoleniach jako wykładowca , posiada dyplom Trenera UEFA PRO.

Program Konferencji:

10:00- 10:15 -powitanie gości
10:15- 11:45 wykład Pawła Frelika

„Wędka zamiast ryby.”…praktyczny trening mentalny wsparciem w wychowaniu i uświadamianiu młodzieży
11:45- 12:00- przerwa kawowa
12:00- 12:45- wykład Bogdana Zająca

„Gry i zabawy oraz różne formy doskonalenia podań w rozgrzewkach”

12:45- 13:15 przerwa obiadowa
13:15- 14:00 – wykład Remigiusza Rzepki

 „Przygotowanie motoryczne ogólne i ukierunkowane w grach zespołowych dzieci                  i młodzieży”

14:00- 14:45 zajęcia praktyczne – prowadzący Remigiusz Rzepka
14:45- 15:30 zajęcia praktyczne- prowadzący Bogdan Zając
15:45 zakończenie szkolenia i wręczenie zaświadczeń uczestnikom

Zapisy

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 4 września 2019 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń
zapisy odbywają się drogą elektroniczną magdamak@vp.pl podając dane:

imię i nazwisko

adres e-mail

Szkoła lub Organizacja (miejsce pracy z młodzieżą)

tel. kontaktowy

Tytuł: Imię i nazwisko/konferencja

Koordynatorzy:

Bożena Cieślak: tel. 606-282-233
Magdalena Makowska: tel. 508-012-426

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szczegółowe informacje o Prelegentach

 

Paweł Frelik: trener przygotowania mentalnego

Od 2013 r. zrealizował ponad 6000 indywidualnych sesji treningu mentalnego.

Jako trener przygotowania mentalnego i członek sztabu szkoleniowego współpracował/-cuje w piłce nożnej na poziomie Reprezentacji, Ekstraklasy, I i II ligi oraz Superligi w piłce ręcznej.

Raków Częstochowa:
sezony 2016/2017; 2017/2018;2018/2019; 2019/2020
Lech Poznań: sezon 2018/2019
Wisła Płock: sezony 2015/2016; 2016/2017; 2017/2018
Wybrzeże Gdańsk: sezon 2018/2019
Reprezentacja Polski PZPN (sztab i 12 piłkarzy): 2013-2018
Reprezentacja Piłkarzy Ręcznych (B, U20, U18): sezon 2015/2016

Sukcesy jako trener mentalny-członek sztabu:
1/2 Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa (sezon 2018/2019)
awans Rakowa Częstochowa do Ekstraklasy (sezon 2018/2019)
5 miejsce Wisły Płock w Ekstraklasie (sezon 2017/2018)
awans Rakowa Częstochowa do I ligi (sezon 2016/2017)
awans Wisły Płock do Ekstraklasy (sezon 2015/2016)

Współpracował i współpracuje z piłkarzami grającymi w zachodnich ligach: Premier League, Championship, Ligue 1, Bundesliga, 2 Bundesliga, Eredivisie, Laliga, Serie A, Serie B.

W latach 2016-2019 jako coach sportowy poprowadził ponad 300 treningów mentalnych w języku angielskim dla zawodników z takich krajów jak: Hiszpania, Słowenia, Chorwacja, Gruzja, Portugalia, Norwegia, Dania, Rumunia, Bułgaria, Anglia, Urugwaj, Białoruś, Ghana, Gwinea, Rumunia. Trener mentalny, który pracuje z najlepszymi

Wykłada cyklicznie w Szkole Trenerów PZPN na kursach UEFA PRO(najwyższy poziom licencji trenerskiej) oraz podczas międzynarodowych konferencji dotyczących futbolu. Prowadził mowy motywacyjne dla gremium liczącego 1200, 800 oraz 400 osób. Napisał teksty do 10 audiobooków sportowych oraz jest współautorem takich audiobooków jak: „Motywacja przed meczem” „Artur Boruc radzi”, „Co masz w głowie to masz w mięśniach”. Wypowiada się w mediach: Canal+, Polsat News, TVN i TVN24, TVP Sport, Eurosport, Przegląd Sportowy i Wirtualna Polska.

 

 

 

 

Remigiusz Rzepka- trener przygotowania motorycznego

 
Edukacja:

 • 1992-1996    Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach (tytuł: magister rehabilitacji)
 • 2003-2004    Akademia Ekonomiczna w Katowicach (Studia Podyplomowe – Menadżer Jakości)
 • 2009-2014    Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Wydział Wojskowy Lekarski (tytuł: doktor nauk medycznych w obszarze fizjoterapia)

Doświadczenie zawodowe:

 • Koordynator fizjoterapii Centrum Rehabilitacji „Reha-Vita” Gliwice (2002-2004),
 • Koordynator fizjoterapii „Fizjofit-Galen” Bieruń (2007-2012),
 • Koordynator fizjoterapii CF „Fizjofit” Gliwice (2005-2017),
 • Koordynator fizjoterapii w placówkach sieci Enel_Med i Enel-Sport (2017- obecnie)
 • Trener i koordynator przygotowania motorycznego Reprezentacji Narodowych w piłce nożnej (2011-2012, 2013-2018), siatkówce, piłce ręcznej,
 • Koordynator i konsultant przygotowania motorycznego w klubach piłki nożnej (Ekstraklasa: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Zagłębie Lubin), tenisie, siatkówce, koszykówce,
 • Koordynator przygotowania motorycznego w Reprezentacjach młodzieżowych PZKosz (obecnie),

Doświadczenie edukacyjne:

 • Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – wykładowca Studium Podyplomowego (2011-obecnie),
 • Własna działalność edukacyjna w obszarze fizjoterapii i przygotowania motorycznego,
 • Organizacja autoryzowanych szkoleń (FMS) i konferencji z zakresu treningu funkcjonalnego
 • Organizacja i prowadzenie szkoleń z przygotowania motorycznego wg koncepcji EXOS od 2009r
 • Organizacja szkoleń dla stowarzyszeń sportowych, placówek edukacyjnych

 

 

Bogdan Zając- trener UEFA PRO

 

Bogdan Zając ma za sobą bogatą karierę piłkarską. Jako obrońca reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, Widzewa Łódź oraz klubów zagranicznych: FC Karnten (Austria), NeaSalamis Famagusta (Cypr), ShenzenKingway/Xiangxue (Chiny). W Ekstraklasie rozegrał łącznie 162 spotkania, strzelając dwie bramki, a w europejskich pucharach 15 spotkań, m.in. w: AC Parma , FC Barcelona , Inter Mediolan , FC Porto …  strzelając bramki z AC Parma i Trabzonspor.

Karierę trenerską rozpoczął prowadząc juniorów Skawinki Skawina. Po roku pracy przeniósł się do GKSu Katowice, gdzie pełnił rolę asystenta. Razem z trenerem Adamem Nawałką pracował również w barwach Górnika Zabrze oraz reprezentacji Polski. Od 25 listopada 2018 pełnił rolę II trenera w Lechu Poznań.

 

Jarosławianin, sportowiec, Honorowy Obywatel Miasta Jarosławia. Karierę sportową rozpoczął w zespole JKS Jarosław; grał w nim od 11. roku życia (lata1983-1994) i przeszedł wszystkie szczeble edukacji piłkarskiej od trampkarza do seniora stając się podporą drużyny, która powróciła po latach do III ligi. W 1995 r. trafił do drużyny Wisły Kraków, z którą jako podstawowy zawodnik zdobył dwa tytuły mistrza Polski, dwa krajowe puchary, Superpuchar Polski i 225 razy wystąpił w oficjalnych meczach. Karierę kontynuował w klubach zagranicznych w Austrii, na Cyprze oraz w Chinach. Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę jako trener. Prowadził juniorów Skawinki Skawina, z którą awansował do CLJ Juniorów Starszych. Od 2010 r. współpracował z trenerem Adamem Nawałką, a od grudnia 2013 r. był II treneremReprezentacji Polski, z którą wywalczył awans do Mistrzostw Europy 2016 (awans do ćwierćfinału) i Mistrzostw Świata 2018 r . Po MŚ wraz z Adamem Nawałka związał się z Lechem Poznań.

W 2009 r. w plebiscycie organizowanym przez JKS Bogdan Zając został uznany za sportowca 100-lecia  klubu. Mocno angażuje się w działalność charytatywną. Od dwudziestu jeden  lat jest współorganizatorem Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”.

Obecnie, często bierze udział w szkoleniach jako wykładowca , posiada dyplomTrenera UEFA PRO.