W tym roku świętujemy 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas pierwszych postanowili włączyć się w obchody tego święta w naszej szkole.
6 listopada 2018 roku odbył się Konkurs Recytatorski klas pierwszych „ Polska – moja Ojczyzna”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły pięknie recytowali wiersze opisujące historię naszej Ojczyzny. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom i z wielkim zaangażowaniem i przejęciem podeszli do konkursu. Tym trudniejszy wybór miała komisja konkursowa. Na uroczystym podsumowaniu konkursu P. dyrektor Ewa Leniar wręczyła wszystkim rywalizującym uczniom pamiątkowy dyplom i gratulowała dzieciom wspaniałego przygotowania.

Wyniki konkursu:

Kl. 1a

I miejsce    –   Laura Żurawska i Nikodem Winiarz
II miejsce   –  Mikołaj Wygnaniec
III miejsce  – Martyna Sitarz
Wyróżnienia:  Zofia Markowicz, Ignacy Smyk, Natan Tarnawski, Alan Kosałka, Borys Wilk.

Kl. 1b

I miejsce  –  Julia Bańko
II miejsce  –  Agnieszka Dryś
III miejsce  –  Eliza Kłopot
Wyróżnienia: Lena Baran, Michał Kozicki,  Emilia Skoczylas.

Kl. 1c

I miejsce  –  Patrycja Jop
II miejsce  –  Karol Czerkas
III miejsce  –  Patrycja Tomas