Krakowskim szlakiem

Uczniowie klasy 6b mieli okazję zwiedzić jedno z piękniejszych miast województwa małopolskiego – Kraków.   Wycieczka, która miała miejsce 29 kwietnia 2022 roku, rozpoczęła się od zwiedzania Teatru im. Juliusza Słowackiego. Wnętrza budynku zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Nie bez powodu zaliczane są do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie.

Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na spektakl Moliera pt. „Chory z urojenia”,  z mistrzowską rolą Andrzeja Grabowskiego. Sztuka wprowadziła uczniów w doskonały humor, ale też zmusiła do refleksji nad życiem.
Po wspólnym obiedzie  uczniowie obejrzeli Rynek, wnętrza Bazyliki Mariackiej, Sukiennice, dom Jana Matejki, Wawel i oczywiście legendarnego Smoka Wawelskiego. Pani przewodnik towarzyszyła grupie przez cały dzień, opowiadając ciekawe legendy związane z miastem, zabawne anegdoty i niezwykłe wydarzenia historyczne.

To był wyjątkowy dzień, a słoneczna pogoda pomogła uczniom wykorzystać czas do samego końca.

Do Jarosławia wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni nadziei, że kolejna wycieczka już wkrótce.