Klasa II b i III b ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Adama Mickiewicza w Jarosławiu uczestniczyła w  bezpłatnej wycieczce edukacyjnej „Ekspedycja Smaków” w dniu 13.03. 2019 roku w sklepie Tesco w Przemyślu.
Wycieczka odbyła się  w ramach programu   „Od uprawy do potrawy” i miała charakter gry terenowej po wybranych działach w sklepie. Podczas wędrówki uczniowie rozpoznawali produkty, dowiedzieli się  jak prawidłowo czytać etykiety i odkodować jajko, rozwiązywali  ciekawe zagadki oraz próbowali nowych smaków.Podsumowaniem zajęć  edukacyjnych było ułożenie przez dzieci nowej piramidy żywieniowej oraz samodzielne skomponowanie  deseru z jogurtu,bakalii i owoców.   Na zakończenie bardzo udanej wyprawy wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Organizatorzy wycieczki:
Alicja Korecka, Małgorzata Paszkiewicz, Agnieszka Nowak