Książka wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy.  Czytanie uczy odróżniania dobra od zła i zachęca do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów.

Uczniowie klasy II c w ramach realizowanego projektu badawczego postanowili sprawdzić po jakie książki najczęściej sięgają ich rodzice i jakie są najchętniej wypożyczane i czytane przez uczniów naszej szkoły. Do pytań zostały wspólnie postawione hipotezy, zastanawiano się, jak je zweryfikować i rozpoczęto aktywność badawczą.

Wywiady i rozmowy przeprowadzone z rodzicami i nauczycielem biblioteki to próba odpowiedzi na pytania badawcze. Okazało się, że nasi rodzice, tak jak przypuszczaliśmy najczęściej lubią czytać książki przygodowe. Uczniowie naszej szkoły chętnie odwiedzają bibliotekę i najchętniej wypożyczają książki  przygodowe i przyrodnicze. W trakcie realizowanego projektu chętni uczniowie postanowili wykonać własną książeczkę z ilustracjami. Przy czytaniu było czasem trochę śmiechu, strachu, pojawił się też komiks, książka kulinarna.

Projekt wzbogacił wiedzę każdego dziecka o nowe wiadomości. Pojawiło się wiele nowych, nieznanych pojęć. Na podstawie naszej pracy badawczej doszliśmy do wniosku, że książki są dla nas wielkim bogactwem, bo dzięki nim możemy się wiele nauczyć.

Wychowawczyni klasy II c

Alina Ryzner

Rozmiar czcionki
Kontrast