unnamed

Rozstrzygniecie konkursu ogłoszonego przez bibliotekę szkolną „Zostań poetą”

W dość nietypowych warunkach (bo na odległość) jury konkursu pracowało nad ogłoszeniem wyniku swoich prac. Problem jaki pojawił się w naszych obradach, stanowiąc poważne wyzwanie dla jurorów to odbiór tekstów poetyckich. Poezja, której przeżywanie jest sprawą niezwykle osobistą,  jest dobrem, którego nie możemy zważyć ani zmierzyć. Wiersz napisany przez twórcę pozwala nam wejść do prywatnego świata poety w tym wypadku ucznia, zagłębić się w jego bardzo osobistych odczuciach i przeżyciach. Dlatego wielkim szacunkiem darzymy wszystkie osoby, które zmierzyły się z próbą przelania na papier swoich myśli, nie ulegając pokusie kopiowania twórczości innych poetów, a takie plagiaty niestety też miały miejsce.
Pamiętając jednak że jest to konkurs,  jury postanawia wyróżnić: Katarzynę Ciurko, Szymona Orłowskiego, Aleksandra Sanakiewicza, Tobiasza Kędzierskiego, Leę Janicką oraz Zuzannę Bundyrę, a także przyznać następujące miejsca:
Miejsce trzecie: Lena Baran, Nikodem Winiarz
Miejsce drugie: Pola Rokoszyńska, Krzysztof Rutkowski,
Miejsce pierwsze: Zofia Markowicz, Mikołaj Wygnaniec.
Życzymy dalszych sukcesów a dyplomy uznania  i drobne nagrody rzeczowe  zostaną wręczone, kiedy wrócimy do szkoły.

Adam Kroczek
Małgorzata Paszkiewicz
Joanna Kołakowska