W czwartek (30 maja) w naszej szkole zorganizowany został dzień promocji zdrowia i wolontariatu pod hasłem „Śniadanie na trawie”. Naszym celem było pozyskanie funduszy dla Gabrysi, która czeka na operację serca. Postanowiliśmy również wesprzeć Ogólnopolską Kampanię Jarosławskich Kilometrów Dobra. Najważniejszym jednak zadaniem tego wyjątkowego działania była promocja zdrowia i nawyków systematycznego spożywania w szkole drugiego i zdrowego śniadania. Uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowali pyszne śniadaniowe przekąski: soki, koktajle, szaszłyki owocowe, zielone kanapki, tosty, a dla smakoszy- słodkie gofry były dopełnieniem uczty. Warto dodać, że w tym dniu odbyły się również wyjątkowe warsztaty. Nasi goście z ZSSCHiO uczyli swoich młodszych kolegów i koleżanki, jak należy zachować się przy stole. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie, gdyż Savoir vivre – to zasady, które obowiązują zawsze, wszędzie i każdego. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do organizacji tej cyklicznej już imprezy w naszej szkole, a szczególnie uczniom i nauczycielom ZSSCHiO za współpracę i zaangażowanie. Śmiało możemy powiedzieć, że wszyscy jesteśmy wolontariuszami, gdyż każdy dał od siebie coś, co jest potrzebne w niesieniu pomocy- ODROBINĘ SWOJEJ PRACY I SERCA. Przy okazji utrwaliliśmy nawyki zdrowego i systematycznego odżywiania się. 1628,61 zł to kwota pozyskana dla Gabrysi, a 540 zł na Jarosławskie Kilometry Dobra.

Magdalena Makowska

• ¬