21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. To właśnie w tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa nad którym od 2012r. patronat sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.  Dzień ten obchodzony jest również w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej pokazującej, że osoby z Zespołem Downa mają takie same pragnienia i potrzeby jak osoby pełnosprawne – oczekują miłości, uwagi, szacunku i akceptacji.  Aby przyłączyć się do obchodów tego dnia, jak również w ramach integracji z dziećmi z Zespołem Downa, które uczęszczają do naszej szkoły, w tym dniu uczniowie wraz ze swoimi rodzinami, a także nauczyciele założyli niepasujące do siebie kolorowe skarpetki, dając w ten sposób wyraz swojej tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. W imieniu naszych podopiecznych Zosi i Szymona bardzo dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do  akcji i wspólne świętowanie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jako społeczność szkolna razem tworzymy coś pięknego

                                                                                        Aneta Stec , Marzena Strumska

Rozmiar czcionki
Kontrast