3 listopada uczniowie klas I – III wzięli udział w szkolnym konkursie recytacji wierszy patriotycznych, ponieważ chcieli w ten sposób uczcić zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. Komisja przesłuchała 31 uczestników i wyłoniła laureatów na poziomie klas pierwszych, drugich i trzecich.

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, nagrodzeni uczniowie odebrali dyplomy i gratulacje z rąk p. dyrektor Ewy Leniar.

Wzruszającym akcentem dzisiejszego apelu było wsłuchanie się w słowa i melodię piosenki pt. „Co to jest niepodległość?”, którą przygotowały i zaśpiewały dzieci z II grupy świetlicy szkolnej.

Halina Ziobrowska – Lotycz