18 października w czwartek, dzieci z klas integracyjnych z oddziałów 0-7 pod opieką nauczycieli wspierających i rodziców gościły w ogrodach Ośrodka Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Było to pierwsze z cyklu zaplanowanych na ten rok szkolny spotkań pod nazwą „Cztery pory roku w Integracji”. Jesienne spotkanie odbyło się pod hasłem „Święto pieczonego ziemniaka”. Korzystając z gościnności gospodarza Ośrodka ks. Marka Pieńkowskiego i pięknej jesiennej pogody mogliśmy aktywnie i miło spędzić czas uczestnicząc w konkursie plastycznym, konkursach zręcznościowych oraz zawodach sportowych. Zwiedziliśmy wystawy i Salę Papieską. Korzystając z umiejętności animatorskich o. Piotra, który wsparł nasze przedsięwzięcie, dzieci wspaniale bawiły się przy muzyce. Radości było moc, tańcom i zabawom nie było końca. Spotkanie miało zintegrować uczniów i rodziców, myślę, że cel został osiągnięty. Na zakończenie pobytu odbyła się degustacja pieczonych w ognisku ziemniaków i mogliśmy spróbować upieczonych przez panią Wandę kaszaków. Każdy z uczestników otrzymał piękny pamiątkowy dyplom i tu szczególne podziękowania dla pana Andrzeja. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i słodki poczęstunek oraz udostępnienie ogrodu ks. Markowi Pieńkowskiemu oraz za pomoc pracownikom Ośrodka pani Agnieszce i panu Zbigniewowi w przygotowaniu spotkania. Nie mówimy do widzenia, ale do zobaczenia przy okazji następnych por roku.

                                                                                                                         Małgorzata Mac