Tydzień języka angielskiego jest cyklicznym przedsięwzięciem realizowanym w szkole od wielu lat. Jest skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Opracowując to przedsięwzięcie, staramy się zachęcić nasze dzieci do intensywnej pracy  oraz rekreacji, tak aby nauka języka  obcego była dla nich nie tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością i zabawą. Każdy dzień w tygodniu jest skierowany na inne, urozmaicone  formy działania . Odbywały się liczne testy gramatyczne, przygotowane specjalnie w bardzo urozmaicony sposób. Uczniowie zapraszani byli do konkursów plastycznych związanych z życiem Brytyjczyków. Odbywały się przeglądy piosenki, konkursy związane ze słuchaniem, a także bardzo popularne wśród uczniów obszerne sprawdziany wiedzy o Wielkiej Brytanii.
Jednym z najciekawszych dni podczas całego świątecznego tygodnia języków była „Herbatka z Królową”- Five O’clock with Queen. Rodzice uczniów klas piątych przygotowali słodycze, które to były rozprowadzane podczas wszystkich przerw przez uczniów klasy Vb. Podopieczni pani Aleksandry  Strumskiej zadbali również o wystrój I piętra naszej szkoły (gdzie ustawiono punkt rozprowadzania „smakołyków”) a także o stroje z epoki w których to przechadzali się po korytarzach, zachęcając do wspólnej zabawy. Była więc Królowa, Książę Karol, Księżna Diana, Książę Filip i wielu innych dostojników brytyjskich. Wszyscy nauczyciele uczący języka angielskiego w naszej szkole zaangażowani byli w pomoc logistyczną począwszy od dostarczenia licznych produktów żywnościowych, ciast, napojów,eleganckich stylowych filiżanek oraz ogromnej ilości różnorodnych herbat, skończywszy na intensywnej pomocy w koordynowaniu całej imprezy. Przedsięwzięcie to odbiło się dużym echem w szkole i było rzeczywiście bardzo udane.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Rozmiar czcionki
Kontrast