Już po raz dwudziesty 19 grudnia 2018 r.  w szkolnym klubie Kotłownia działającym przy SP Nr 11 z Oddz. Integracyjnymi im. A. Mickiewicza spotkali się ludzie wrażliwi na los dzieci potrzebujących pomocy. Wielka Galeria Artystyczna to wydarzenie, któremu od lat towarzyszy aukcja charytatywna prac plastycznych autorstwa artystów zawodowych i amatorów oraz wytworów dzieci z przedszkoli i młodzieży z jarosławskich szkół.

Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są Burmistrz Miasta Jarosławia, Rotary Club Jarosław oraz Polski Związek Łowiecki. Szczególne słowa podziękowania należy skierować do największego darczyńcy Wielkiej Galerii Artystycznej pana Zbigniewa Petru, który w tym roku podarował aż 11 pięknych, wykonanych przez siebie obrazów.

W tematykę świąteczną wprowadził nas teatr cieni przedstawieniem pt. „Dzieje początków świata i ludzkości” – opowiadającym historię Adama i Ewy, powstanie świata i zachodzące w nim zmiany. Serdeczne podziękowania dla pani Elżbiety Stokłosy, pod opieką której, młodzież przygotowała to niezwykłe przedstawienie.

W ten wyjątkowy wieczór wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością nie zabrakło Burmistrza Miasta Jarosławia – Waldemara Palucha, Zastępcy Burmistrza Miasta – Dariusza Tracza, Dyrektor Wydziału Oświaty Renaty Chlebowskiej oraz Przewodniczącego Rady Miasta Szczepana Łąki wraz z radnymi Dorotą Batiuk-Jankiewicz, Agnieszką Wywrót, Jarosławem Litwiakiem, Marcinem Nazarewiczem. Gośćmi galerii byli również Grzegorz Moskal przedstawiciel Kuratora Oświaty, Mieczysław Słoma Prezydent Rotary Club Jarosław, Tadeusz Słowik prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia, Grzegorz Graboń prezes Jarosławskiego Koła Diabetyków wraz z Zarządem Koła, Kazimierz Piotrowicz Prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkól, przedszkoli, nauczyciele i rodzice.

Odwiedzili nas również kolędnicy w tradycyjnych strojach ludowych, którzy umilali czas spotkania góralskim kolędowaniem.

Serdeczne podziękowania należy skierować do wszystkich darczyńców i sponsorów tego charytatywnego przedsięwzięcia oraz kupujących prace, dzięki którym  impreza ta może od tylu lat być z powodzeniem organizowana.

Joanna Kołakowska