Wycieczka do lasu

W dniu 29 października klasa II c wyjechała na wycieczkę do Radawy. Jej celem było poznanie lasu jako ekosystemu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z leśnikiem, który w interesujący sposób opowiadał im o roślinach i zwierzętach leśnych. Pod jego okiem dzieci rozpoznawały i nazywały najczęściej spotykane drzewa i krzewy, a także zwierzęta. Uczniowie dowiedzieli się również, że przez radawskie lasy prowadzą ścieżki przyrodnicze, przy których znajdują się stanowiska i punkty informacyjne o miejscowej przyrodzie, zwierzętach i o pracy leśników. Po wspaniałej lekcji przyrody nadszedł czas na poczęstunek zorganizowany przez rodziców kolegi. W drugiej części wycieczki uczniowie udali się na wspólny spacer po Radawie, w czasie którego zobaczyli główne atrakcje miejscowości. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i Pani Ani za pomoc w zorganizowaniu tak udanej i pouczającej wycieczki.

Halina Ziobrowska – Lotycz