XXI Halowy Turniej Piłki Nożnej  Szkół Podstawowych

8 lutego 2019 r.  odbył się, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, finał XXI Halowego Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi i  Puchar Przechodni „Śladami Bogdana Zająca”, który został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta Jarosławia Pana Waldemara Palucha. Tym razem Pan Bogdan Zając – Honorowy  Obywatel  Miasta Jarosławia, absolwent i Przyjaciel  Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu, obecnie asystent trenera Adama Nawałki w ekstraklasowej drużynie Lecha Poznań, nie mógł osobiście przybyć na turniej, ale przekazał nagrane dla uczestników i organizatorów życzenia.
W  turnieju wzięło udział 10 zespołów z jarosławskich szkół podstawowych, które 29.01. 2019 r.  rozegrały mecze eliminacyjne.  Turniej sędziowali panowie:  Krzysztof Nazarko i Paweł Buczek, a funkcję komentatora pełnił  Hubert Makowski. Organizację turnieju koordynowały panie Bożena Cieślak oraz Magdalena Makowska.
Podobnie, jak w ubiegłym roku, turniej uatrakcyjnił występ Mateusza Mijala,  pochodzącego z Jasła wokalisty, który był gorąco oklaskiwany przez licznie zgromadzoną publiczność. Rozgrywki finałowe odbywały się  dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.
W tym roku nie obyło się bez niespodzianek. Po tytuł sięgnęła drużyna SMS Jarosław, wygrywając w finale z SP4 3:0. Drużynie SP11, która dwa razy z rzędu wygrała turniej i miała okazję do zatrzymania Pucharu Przechodniego na własność, nie udało się osiągnąć wymarzonego celu, a w decydującym meczu o III miejsce uległa drużynie szkoły Sióstr Niepokalanek 0:1.
Nagrody indywidualne puchary i upominki otrzymali: zawodnik turnieju: Michał Stankiewicz – z SMS Jarosław, bramkarz turnieju: Mateusz Szczepański – z SP4, najlepszy strzelec: Radosław Surmiak z SP11 – zdobywca 10 goli w całym turnieju.
W tym roku nagrody zostały ufundowane w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019 r, oraz przez sponsorów: Pana Bogdana Zająca, Pana Roberta Makarowskiego – firma Roma oraz  Romualda Mączki – dyrektora technicznego Adidas 24 ltd England.  Wszystkie drużyny, biorące udział w turnieju, otrzymały piłki, a zawodnicy gadżety. Nagrodą specjalną dla drużyn, które zajęły miejsca I-III i ubiegłorocznego zwycięzcy turnieju drużyny SP11 będzie wyjazd na mecz ekstraklasy Korona Kielce  – Lech Poznań.
Nagrody wręczali: zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia Dariusz Tracz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu – pani Ewa Leniar oraz Magdalena Makowska – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Edukacji „Razem Łatwiej”

Wszystkim nagrodzonym zespołom i trenerom gratulujemy udanego  występu, a Mateuszowi Mijalowi, sponsorom, publiczności,  mediom  i wszystkim zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej imprezy sportowej dziękujemy za życzliwość i wsparcie.

Magdalena Makowska

• ????????????????????????????????????