Z wizytą na polskich cmentarzach na Ukrainie

W dniach 18-29.10.2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka zniczy, w której wzięła udział cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, rodzice i obsługa szkoły. W wyniku akcji zebrano 558 zniczy. W tym miejscu należy szczególnie wyróżnić panią Marzeną Babiś oraz panów woźnych: pana Andrzeja Surmiaka i pana Krzysztofa Dominika, którzy zapewnili transport zniczy na miejsce zbiórki i pomoc w ich załadunku.

Nasza szkoła wygrała konkurs zorganizowany przez panią poseł na Sejm Annę Schmidt-Rodziewicz  i 4.11.2018r. delegacja 3 uczniów wraz z opiekunem panią Iwoną Piotrowską wyjechała na Ukrainę. Tam na kilku polskich cmentarzach (w Mościskach, Malechowie, Zadwórzu i Lwowie), na opuszczonych grobach naszych rodaków, ale też żołnierskich mogiłach uczestnicy wyjazdu zapalili znicze oraz oddali hołd tym, którzy zginęli za wolną Polskę, a czasem tylko za to, że byli Polakami.
W wyjeździe, oprócz pani poseł, uczestniczyły ważne osobistości, między innymi pan Rafał Wolski – Konsul Generalny RP we Lwowie oraz pani Iwona Piętak – dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów.

Dzień był bardzo pracowity i pełen wzruszeń. Wieczorem wszyscy mieli okazję uczestniczyć w pięknym koncercie w Bazylice Archikatedralnej we Lwowie, w którym wystąpili muzycy i chór Filharmonii Krakowskiej. Po koncercie uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni  przez organizatorów na uroczystą kolację.

Ogromne podziękowania należą się tym wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę zniczy.

Uczestnicy wyjazdu