II turnus półkolonii letniej w naszej szkole dobiegł końca. Uczniowie miło spędzili wolny czas, jeździli na wycieczki , poznawali piękne zakątki naszego województwa , spotkali się ze służbami bezpieczeństwa, dużo spacerowali, nabywali nowych umiejętności , rozwijali swoje talenty oraz spędzali czas na wspólnych zabawach. Swoją wspaniałą przygodę uczniowie rozpoczęli w poniedziałek 12 lipca , każdy uczestnik został przedstawiony swojej wychowawczyni i przydzielony do poszczególnej grupy, otrzymał salę w której na czas trwania spotkań mógł mieć swoje bezpieczne lokum. Również od tej pory nikomu nie były obce regulaminy z którymi dzieci zostały zapoznane. Wyjazdy do okolicznych miejscowości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wracali pełni pozytywnych wrażeń i nabywali nowych doświadczeń, które za pewne długo zostaną w ich pamięci. Już pierwszego dnia odkryli, że w miejscowości Przychojec znajduje się gospodarstwo agroturystyczne w którym wspaniała pani Wiesia przeszkoli ich w warsztatach ” Od ziarenka do bochenka”, uczniowie piekli proziaki, przebierali się w piękne kostiumy, poznali narzędzia rolnicze oraz robili kwiaty z bibuły. Konkurs plastyczny pt. ” Uzależnieniom mówimy NIE” oraz pogadanka przeprowadzona przez wychowawców uświadomiła dzieciom, jak łatwo można uzależnić się od niektórych substancji psychoaktywnych i innych czynników. Wyjazd do świata drzew w miejscowości Czerniawka oraz Koniaczów odkrył przed dziećmi wiedzę na temat :warstw lasu, zwierząt żyjących w tym środowisku, historię drzew oraz drewna. Podczas wycieczki do Podziemnej Trasy Turystycznej nasi podopieczni poznali historię swojego miasta. Przemyśl zaciekawił nas Kopcem Tatarskim, Muzeum Narodowym Ziemii Przemyskiej, Muzeum Historii Miasta Przemyśla , ciekawe wystawy, techniki plastyczne, dekupage jeszcze bardziej przykuły naszą uwagę. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności na zajęciach tanecznych oraz z Aikido, a także podczas zajęć z robotyki. Jako szkoła promująca zdrowie i aktywny styl życia zorganizowano dla naszych podopiecznych różnorodne zajęcia sportowe w sali gimnastycznej i parku miejskim. Na naszych zajęciach nie mogło przecież zabraknąć służb mundurowych spotkania w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej oraz z funkcjonariuszami Powiatowej Komendy Policji przypomniało uczniom jak ważne jest dbanie o swoje i innych bezpieczeństwo.

Dziękujemy Wszystkim za miło spędzony czas.

Rozmiar czcionki
Kontrast