Sieć Antysmogowa to serwis naukowy, który w ciekawy sposób przekazuje wiedzę o zanieczyszczeniach, jak wpływają na nasze zdrowie oraz jak im przeciwdziałać.

Zerówka już wie jak dbać o czyste powietrze. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat przyczyn zanieczyszczenia powietrza. Smog, dym, spaliny, odpady, to słowa, których znaczenie dobrze znają, wiedzą że należy segregować śmieci, a także do jakiego koloru pojemnika należy wyrzucać poszczególne odpady.

Samochodem czy rowerem – ta wiedza też nie jest im obca. Wymieniały różne sposoby przemieszczania się, od samochodu po hulajnogę i wybrały te, które najmniej zagrażają czystemu powietrzu.

Smog szkodzi każdemu, ale najbardziej narażone są osoby starsze i właśnie najmłodsi. Dlatego wiedza, którą zdobyli, wiedza jak dbać o czystość powietrza, utrwalana od najmłodszych lat pozwoli teraz i w przyszłości chronić naszą Zieloną Planetę.

Barbara Nowak

Rozmiar czcionki
Kontrast