Zwiedzamy Podziemia w Jarosławiu

W środę 15 września dzieci z klasy 1a zwiedzały Podziemne Przejście Turystyczne w Jarosławiu.

Ciekawie zaaranżowana trasa wprowadziła uczniów w klimat XVI – XVII wiecznego Jarosławia. Dzieci miały okazję poznać bogatą historię miasta z minionych stuleci. Dzięki ekspozycjom wzbogaconym o urządzenia multimedialne, miały również zapewnioną  wspaniałą zabawę, podczas której, wypalały  gliniane naczynie, spotkały kupców z rożnych stron świata, płynęły szkutą w dół Sanu i Wisły do samego Gdańska.

Na zakończenie obejrzały film promujący Jarosław pt.: „Jarosław – Podróż w czasie”.

Była to niezwykła lekcja historii, w czasie której dzieci brały czynny udział w wydarzeniach sprzed co najmniej trzystu lat.

Nauczyciele  1a