ESA_Smog

W naszej szkole realizujemy projekt Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA)

Projekt realizowany jest od 2018 roku przez NASK Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.  Projekt ESA to 461 szkół i przedszkoli z całej Polski, które biorą udział w zajęciach na temat smogu.
W lutym po raz pierwszy odbyły się spotkania, podczas których 415 osób (nauczyciele i rodzice uczniów) zastało zapoznanych z materiałami dotyczącymi smogu i zagrożeń, które on niesie dla naszego zdrowia. Rodzice zostali poinformowani, że ich dzieci będą uczestniczyły w zajęciach, które przybliżą im problem zanieczyszczenia środowiska, a tym samym przygotują ich do świadomego działania mającego na celu ochronę środowiska, w którym żyjemy. Otrzymali również ulotki informacyjne oraz porady w jaki sposób można ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, a tym samym zadbać o zdrowie własnej rodziny.

Klasa IVa uczestniczyła w dwóch zajęciach na temat smogu Jak truje smog oraz Co wisi w powietrzu?.  Uczniowie oglądali prezentację oraz film udostępniony na stronie https://eduesa.nask.pl, a także wypełniali karty pracy – mieli wiele pytań. Na koniec wykonali pracę plastyczną na temat smogu.

Rozmiar czcionki
Kontrast